Par mums

Biedrība “Basketbola klubs Jēkabpils” ir profesionāla basketbola komanda, kas dibināta 2012. gadā Jēkabpilī. Kopš dibināšanas brīža BK “Jēkabpils” ir pierādījis sevi kā spēcīgu un konkurētspējīgu klubu Latvijas basketbola ainā.

Pirmajās sešās sezonās BK “Jēkabpils” cīnījās Latvijas Basketbola līgā, četras no tām piedaloties arī Baltijas Basketbola līgā. Septītajā sezonā (2018./2019.) klubs ar nosaukumu BK “Jēkabpils” startēja Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Šajā periodā “lūši” divreiz izcīnīja bronzas godalgas Latvijas Basketbola līgā – 2013./2014. un 2014./2015. gada sezonās, pateicoties komandas neatlaidībai un cīņassparam. Labākais sasniegums starptautiskajā arēnā bija 2015./2016. gada sezonā, kad BK “Jēkabpils” ieguva augsto 5. vietu Baltijas Basketbola līgā.

2019./2020. gada sezonā BK “Jēkabpils” uzsāka jaunu posmu savā vēsturē, debitējot Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2). Diemžēl Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas dēļ pirmajā LBL2 sezonā izslēgšanas turnīrs tika atcelts, bet 2020./2021. gadā norisinājās tikai dažas regulārā turnīra spēles. Tomēr jau nākamajā sezonā (2021./2022.) “lūši” apliecināja savu potenciālu, izcīnot “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas sudraba medaļas.

BK “Jēkabpils” ir ne tikai spēcīgs basketbola klubs, bet arī nozīmīga Jēkabpils pilsētas sporta dzīves sastāvdaļa. Klubs regulāri iesaistās dažādos sociālajos projektos un labdarības pasākumos, veicinot basketbola popularitāti un veselīgu dzīvesveidu vietējā kopienā. Ar savu sniegumu laukumā un ārpus tā BK “Jēkabpils” ir kļuvis par Jēkabpils pilsētas lepnumu un iedvesmas avotu jaunajai paaudzei.

Neskatoties uz izaicinājumiem, ar kuriem klubam nācies saskarties, īpaši Covid-19 pandēmijas laikā, BK “Jēkabpils” turpina attīstīties un tiekties uz jauniem panākumiem. Pateicoties spēlētāju talantu un profesionalitāti, treneru ieguldītajam darbam un līdzjutēju nemainīgajam atbalstam, BK “Jēkabpils” ir gatavs arī turpmāk cīnīties par augstākajām vietām Latvijas basketbolā.

Back To Top